Bilişim Hukuku – Bilişim Ceza Hukuku – Ceza Hukuku – İş Hukuku

TürkçeالعربيةEnglishDeutschРусский

Sağlık Teknolojileri ve Hukuk Paneli

Sağlık Teknolojileri ve Hukuk Paneli

İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Komisyonu tarafından düzenlenen etkinlik 14 Şubat 2018 Çarşamba günü saat 13.00’da İstanbul Barosu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Konferansın açılışında konuşması hukuk büromuz kurucu ortağı, Bilişim Hukuku Komisyonu Genel Sekreteri Avukat Fehmi Ünsal Özmestik tarafından gerçekleştirilmiştir.

Avukat Fehmi Ünsal Özmestik açılış konuşmasında sağlık sektörünün dijitalleşme sürecinin çok hızlı ilerlediğini, gelişen teknolojiler ışığında hekimler ve hastahanelerin sosyal medya kullanımının yaygınlaştığını bunun çeşitli çeşitli kolaylıkları ile birlikte sorunları da beraberinde getirdiğini vurgulamıştır.

Bunun dışında; sağlık sektöründe kişisel verilerin korunmasının gün geçtikçe önem arz ettiğini vurgulamıştır. Ayrıca yeni teknolojiler ışığında yapay zeka ve blockchain uygulamaları, giyilebilir teknolojiler, sağlık ve teknoloji alanında yapay zeka ve etik nesnelerin interneti ve tarama sistemleri, sağlık bilgi sistemleri ve üçüncü partilere veri paylaşımlarının değerli katılımcılar tarafından tartışılacağını belirtmiştir.