Bilişim Hukuku – Bilişim Ceza Hukuku – Ceza Hukuku – İş Hukuku

TürkçeالعربيةEnglishDeutschРусский

Bilişim Hukuku

Türkiye Hukuk Öğrencileri Birliği Instagram hesabında İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Komisyonu Başkan Yardımcısı Av. Fehmi Ünsal Özmestik ile 27 Ağustos 2020 Perşembe günü saat 20.00’de gerçekleştirilen Bilişim Hukuku hakkında sohbeti Instagram İGTV’den izleyebilirsiniz.   Bu gönderiyi Instagram’da gör   Hukuk Öğrencileri Birliği (@turkiyehukukogrencileribirligi)’in paylaştığı bir gönderi (27 Ağu, 2020, 11:00öö PDT) #türkiyehukuköğrencileribirliği #hukuk#hukukfakültesi #hukuköğrencisi#bilişimhukuku #bilişimvehukuk

Daha fazla oku Bilişim Hukuku

Kariyer.net Sitesinde Yaşanan Veri İhlali Bildirimi HaberGlobal Canlı Yayın Röportaj

Şirketlerde yaşanan veri ihlali, yetkisiz erişim, sistemlerinin şifrelenmesi sonrasında neler yapılabilir. Kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında uygulanması gereken teknik önlemler nelerdir. Şirketlerin kişisel verilerin korunması kanunu uyum süreçleri ne şekilde yapılmalıdır. Şirketler kişisel veri ihlali, sistemlerinin şifrelenmesi durumunda neler yapmalıdırlar.

Daha fazla oku Kariyer.net Sitesinde Yaşanan Veri İhlali Bildirimi HaberGlobal Canlı Yayın Röportaj

Sosyal Medya Düzenlenmesi Azerbaycan TV Röportajı

Sosyal Ağ Sağlayıcısı, Temsilci atama sorumluluğu, Arama motorlarında istenmeyen içeriklerin çıkartılması Sosyal Medya Düzenlenmesi Azerbaycan TV Röportajı; 5651 Sayılı İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesı̇ ve bu yayınlar yoluyla ı̇şlenen suçlarla mücadele edı̇lmesı̇ hakkında kanun’da yapılan değişikleri, hukuk büromuzdan bilişim hukuku ve bilişim suçları alanlarında faaliyet gösteren Av. Fehmi Ünsal Özmestik, Azerbaycan TV kanalına değerlendirdi. Röportajın tamamını …

Daha fazla oku Sosyal Medya Düzenlenmesi Azerbaycan TV Röportajı

Sosyal Medya Düzenlemesi CNNTurk Canlı Yayını

Sosyal Medya Düzenlemesi, 5651 sayılı kanunda yapılan değişikleri CNNTURK Canlı yayınında tartıştık.  Sosyal Ağ Sağlayıcısı, Sosyal platformların temsilci bulundurma zorunluluğu, İçerik, yer ve erişim sağlayıcıların hak ve yükümlülükleri, sosyal ağ sağlayıcılar hakkında verilecek idari para cezaları veya ağ yavaşlatma cezaları hakkında konuştuk.

Daha fazla oku Sosyal Medya Düzenlemesi CNNTurk Canlı Yayını

Elektronik Ticaret Güncel Gelişmeler

E-ticaret sitelerinin Gümrük ve Ticaret Bakanlığı denetleme süreçlerini, Tüketicinin korunması hakkındaki kanun kapsamında yapılması gerekenler, hak ve yükümlülüklerini, Elektronik ticaretin düzenlenmesi hakkındaki kanun ve ikincil yönetmelikler kapsamında e-ticaret sitelerinin hak ve yükümlülükleri, ticari elektronik iletiler, yeni elektronik ileti sistemi üzerinde konuşulmuştur.

Daha fazla oku Elektronik Ticaret Güncel Gelişmeler

Sosyal Medya Düzenlemesi HaberGlobal Canlı Yayın

Sosyal Medya Düzenlemesi HaberGlobal Canlı Yayın Sosyal Medya Düzenlemesi Hakkında Haberglobal Canlı yayında konuştuk. Özetle dijital yayın platformları (Netflix )hakkında zaten düzenleme yapılmıştır. Sosyal mecralarla ilgili 5651 sayılı yasada erişime engelleme tedbiri dahil alternatif yöntemler mevcuttur. Eylemin suç teşkil etmesi halinde TCK kapsamında düzenleme vardır. Burada en büyük sorun faillere ulaşılması sürecinde yaşanan sorunlar ve …

Daha fazla oku Sosyal Medya Düzenlemesi HaberGlobal Canlı Yayın

Sosyal Medya Düzenlemesi Hakkında Armağan Çağlayan Röportaj

Sosyal Medya Düzenlemesi Hakkında Armağan Çağlayan Röportaj sosyal medyada uygulanması düşünülen hukuki düzenlemeler hakkında konuştuk. Yasaya göre her sosyal medya şirketi Türkiye'de bir temsilci bulundurmak zorunda olacak. Bu temsilciler vasıtasıyla söz konusu sosyal medya şirketi verilerini paylaşmak durumunda kalacak. Temsilci bulundurmayan sosyal medya siteleri ise yavaşlatılacak.

Daha fazla oku Sosyal Medya Düzenlemesi Hakkında Armağan Çağlayan Röportaj

Pandemi Sürecinde Sosyal Medya Ve Hukuk

MasterLaw programları çerçevesinde, hukuk büromuzdan Av. Fehmi Ünsal Özmestik moderatörlüğünde Av. Özgür Uysal ile “Pandemi Sürecinde Sosyal Medya ve Hukuk” konusu tartışılmıştır.  MasterLaw (@masterlawny) ev sahipliği ve Pure Organization (@thepureorg) katkılarıyla 21.05.2020 saat 22.00’de @masterlawny Instagram hesabı üzerinden canlı yayınlanmıştır. Yayının tamamını aşağıda izleyebilirsiniz.      

Daha fazla oku Pandemi Sürecinde Sosyal Medya Ve Hukuk