Bilişim Hukuku – Bilişim Ceza Hukuku – Ceza Hukuku – İş Hukuku

TürkçeالعربيةEnglishDeutschРусский

Merve Özel

Avukat
İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Komisyonu Üyesi
İstanbul Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Av. Merve Özel, 2013 yılında Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni tam burslu olarak kazanmış olup 2017'de mezun olmuştur.  2017 Temmuz ayında İstanbul Barosu'nda yasal stajını başlatmış ve 2018 yılında Avukatlık ruhsatını almaya hak kazanmıştır.

2019 yılından itibaren Taygün & Özmestik Hukuk Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ağırlıklı olarak Bilişim Hukuku,  Ticaret Hukuku, Oyun Hukuku, Yapay Zeka ve Ceza Hukuku başta olmak üzere Fikri Sınai Haklar Hukuku ve Bilişim Hukuku alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu doğrultuda, Google Dijital Atölye – Dijital Pazarlamanın Temelleri , Google – YouTube işbirliğindeki İçerik Sahipliği ve İstanbul Barosu “Ceza Muhakemesi Kanunu Meslek İçi Eğitim Semineri” , “Kadın Hakları ve Aile İçi Şiddet Konulu Sertifika Programı” ve “Çocuk Hukuku Konulu Sertifika Programı”eğitimlerini de alan Av. Merve Özel’in Kasım 2017 tarihinde Güncel Hukuk dergisinde yayınlanmış olan “Hukuki Boyutlarıyla Yapay Zeka ve Robotlar” isimli bir makalesi de bulunmaktadır.

En Son Blog Yazıları

Otel Rezervasyon Sorunlarına Hukuki Çözümler

Otel Rezervasyon Sorunlarına Hukuki Çözümler

Tüketici Hakları Merkezi’nden yapılan açıklamalara göre yaz döneminde en çok şikayet edilen kurumların başında turizm ve otelcilik sektöründe faaliyet gösteren…

5188 Sayılı Kanun Çerçevesinde Özel Güvenlik Hak ve Sorumlulukları

5188 Sayılı Kanun Çerçevesinde Özel Güvenlik Hak ve Sorumlulukları

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNİN GÖREV YETKİLERİ NELERDİR ? Koruma ve güvenliğini sağladıkları alanlara girmek isteyenleri duyarlı kapıdan geçirme, bu kişilerin üstlerini…