Ekibimiz

HALİT TAYGÜN (Ortak Avukat)

IMG_4527

Tel: +90 0216 576 03 20
halit@taygunozmestik.com

1999’da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Taygün, 2000 yılında İstanbul Barosuna bağlı olarak avukatlık ruhsatını almıştır. Türkiye’de faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası şirketlerin (Özellikle İnşaat, Çelik sanayi, Kara ve Deniz Nakliyat, Denizcilik, Kişisel Gelişim, İletişim, İç ve Dış Ticaret, Tekstil, Sağlık, İlaç ve Reklamcılık sektörlerinde) hukuki danışmanlıklarında, ticari davalarında, iş, gayrimenkul ve vergi davalarında görev almıştır.

Gerçek kişilerin (Aile hukuku, Ceza hukuku ve Miras hukuku) alanlarında hukuki davalarına görev almaktadır.

Av. Halit Taygün  Uzmantv.com internet sitesinin Aile hukuku konusunda uzman danışmanıdır.

2013 yılından itibaren hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetlerini büromuz bünyesinde sürdürmektedir. İtalyanca bilmektedir.

FEHMİ ÜNSAL ÖZMESTİK LL.M (Ortak Avukat)

Av. F. Ünsal Özmestik

Tel: +90 0216 576 03 20
unsal@taygunozmestik.com

2008 yılında Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Özmestik, 2010 yılında İstanbul Barosu’na bağlı olarak Avukatlık ruhsatını almıştır. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Fakültesi tarafından 2009 yazında verilen “Adli Bilişim Uzmanı” kursunu başarı ile tamamlamıştır. Adli Bilişim Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Komisyonu Genel Sekreteridir.

İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezi bünyesinde, bilişim hukuku derslerinde ve bilişim hukuku tez juri üyeliği görevlerinde bulunmaktadır. Çeşitli internet sitelerinde, dergilerde bilişim hukuku alanında yazıları yayınlanmakta olan Av. F. Ünsal Özmestik, bilişim hukuku alanında programlar hazırlayıp sunmaktadır.

Uzmantv.com internet sitesinin bilişim hukuku, bilişim suçları, ticaret hukuku, ceza hukuku konularında uzman danışmanıdır. İstanbul Mahkemelerinde bilişim hukuku, bilişim suçları konularında resmi bilirkişilik görevini yürütmektedir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Hukuku Enstitüsü’nde Yüksek Lisans derecesine sahip olan Avukat Fehmi Ünsal Özmestik, “Bilişim Sistemleri Üzerine Arama ve El Koyma Tedbirine İlişkin Mevzuat ve Uygulamada Yaşanan Sorunlar” isimli yüksek lisans tezi kabul edilmiştir.

Ağırlıklı olarak Ceza Hukuku, Bilişim Ceza Hukuku, Bilişim Hukuku, İdare hukuku, Tüketici Hukuku, Ticaret Hukuku, Oyun Hukuku, Sözleşmeler Hukuku ve Sağlık Hukuku alanlarında çalışmaktadır.

Yazılım şirketleri, hosting firmaları, elektronik ticaret siteleri, sosyal medya ajansları, internet reklam şirketleri, tekstil ve hazır giyim şirketleri, güzellik ve sağlık sektörüne yönelik polikliniklere ve  internet girişimcilerine hukuki danışmanlık hizmet vermektedir.

2013 yılından itibaren hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetlerini büromuz bünyesinde sürdürmektedir.

SEÇİL ÖZMESTİK LL.M (Avukat)

Seçil Özmestik

Tel: +90 0216 576 03 20
secil@taygunozmestik.com

2009 yılında Kadir Has Üniversitesi’nden mezun olan Seçil Özmestik, 2010 Yılında İstanbul Barosuna bağlı Avukatlık ruhsatını almıştır. 2012 yılında Kadir Has Üniversitesi’nde Özel Hukuk Alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir. “Özel Okul Öğretmenlerinin Hukuki Durumu isimli tezi başarılı bulunmuştur. Ağırlıklı olarak şirketlerin İş Hukuku, Ticaret Hukuku, İcra ve İflas Hukuku alanlarındaki danışmanlık faaliyetlerini ve davaları yürütmektedir. İngilizce bilmektedir.

ARDA ALTINOK (Avukat)

Arda Vesikalık

Tel: +90 0216 576 03 20
arda@taygunozmestik.com

İstanbul Hayrullah Kefoğlu Anadolu Lisesi’nden 2011 yılında mezun olup aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girmiştir. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2015 yılında mezun olmuş ve 2016 yılında İstanbul Barosuna Bağlı Avukat olarak çalışmalarına başlamıştır.

Altınok, İÜHF Bilişim Hukuku Kulübü kurucu üyeliği, kulüp bünyesinde düzenlenen çeşitli panel ve sempozyumların organizasyon ekibinde yer almıştır.

Bahçeşehir Üniversitesi’nin düzenlediği 60 saatlik Bilişim ve Teknoloji Hukuku Sertifika Programı’nı başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmıştır.

Tüketici Hukuku, Bilişim Hukuku, İnsan Hakları Hukuku, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku ve Reklam Hukuku ile ilgili çeşitli akademik kaynak okumaları yaparak, bu alanlarda kendini geliştirmeye çalışmaktadır.

Birlikte Çalıştıklarımız

YEŞİM GÜRLER (Avukat)

Av. Yeşim Gürler

Tel: +90 0216 576 03 20

İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi ve Tekirdağ Anadolu Liselerinde orta öğrenimi tamamladıktan sonra 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Stajının ardından ağırlıklı olarak ticaret hukuku, gayrimenkul hukuku ve sözleşme hukuku alanlarında deneyimli hukuk bürolarında tecrübe edindikten sonra, 2004 yılında Av. Halit Taygün ile birlikte  ortak büro açarak serbest çalışmaya başladı. 2009 yılında İstanbul Barosu bünyesinde Enerji Hukuku Komisyonu kurucu başkanı olarak göreve başladı. Bu alanda birçok  sempozyum, panel, eğitim programı  hazırlamıştır. Ağırlıklı olarak Ticaret Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Gayrimenkul Hukuku ve Enerji Hukuku alanlarında çalışmaktadır. İyi derecede İngilizce ve orta seviyede İspanyolca bilmektedir.

ERDEM ÖZTEN (Avukat)

Tel: +90 0216 576 03 20

Erdem Özten 1973 yılında İstanbul’da doğdu. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olarak Avukatlık ruhsatını almıştır. Ağırlıklı olarak İş hukuku, Gayrimenkul Hukuku alanında büromuza hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir. Uzmantv.com internet sitesinin gayrimenkul hukuku konularında uzman danışmanıdır. 2013 yılından itibaren büromuza danışmanlık yapmaktadır. Arapça bilmektedir.

YELİNA TAYFUR (Avukat)

yelinatayfur JPEG

Tel: +90 0216 576 03 20
yelina@taygunozmestik.com

2009 yılında Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden birincilikle mezun olarak Avukatlık ruhsatını almıştır. Özellikle uluslararası sözleşmeler, şirketler hukuku, vergi hukuku, fikri mülkiyet hukuku ve uluslararası ticaret hukuku, kara ve deniz nakliyat davaları ve idari davalar ile yabancı sermayeli şirketlerin birleşme ve devralmaları ve iş hukuku alanlarında çalışmaktadır.

Uluslararası şirketlerin veya yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’den taşınmaz alımı, şirket kuruluşu ile ilgili hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

Yelina Tayfur 2014 yılından itibaren büromuzun departman ortağı statüsünde Uluslararası alanda faaliyet gösteren şirketlere ve yabancı şahıs müvekkillerimize hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

İyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.